Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Smysl a cíle

Jaký má hnutí Slow Food smysl

Slow Food stojí na křižovatce mezi ekologií a gastronomií, etikou a radostí. Staví se proti standardizaci chutí a kultury a neomezené moci nadnárodních společností potravinářského průmyslu a průmyslového zemědělství.

Věříme, že každý má právo na radost z dobrého jídla a z toho plynoucí zodpovědnost chránit dědictví jídla, tradic a kultury, jež tuto radost umožňuje. Slow Food věří v koncept „nové gastronomie“, uznávající silnou vazbu mezi jídlem na talíři, planetou Zemí, lidmi a kulturou.

Co si Slow Food klade za úkol

Učit vážit si kultury stolu a chránit a vychutnávat místní produkty, které by mohly být odsouzeny k zániku na úkor mezinárodní standardizace potravinářských výrobků a rychle se rozvíjející „kultury“ fast food. Členové hnutí prosazují řemeslně vyráběné potraviny od místních producentů, domácí odrůdy plodin a upozorňují na dávno zapomenuté recepty.


Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce