Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Za původem chuti - Vzdělávací balíček pro učitele a žáky

autor: AM | dne: 14.05.2019

Balíček metodických a didaktických materiálů „Za původem chuti“ nabízí kurz senzorického vzdělávání, který pomáhá cvičit smysly dětí, aby rozpoznaly kvalitu jídla. Může být použit pro skupiny dětí a žáků všech věkových skupin. Balíček zahrnuje metodické materiály i video a audio nástroje pro učitele.

Metodické materiály byly přeloženy a adaptovány na české prostředí v rámci realizace projektu Slow Food Central Europe, podpořeného z programu Intereg Central Europe. 

Záměrem projektu Slow Food Central Europe je pozvednout povědomí a zvýšit hrdost na gastronomické dědictví jihomoravského regionu mezi žáky škol, učiteli a širokou veřejností.

Vzdělávací aktivity projektu, které budou probíhat od května do října 2019 v Brně, ukáží, jak důležité je podporovat místní zemědělce a jejich tradiční dovednosti. Pro učitele byly vytvořeny vzdělávací nástroje, které pomohou dětem cvičit smysly, aby dokázaly poznat kvalitní potraviny. Stáhnout si je můžete zdarma níže: 

V jakém smyslu

Za původem chuti

Vzdělávací příručka Slow Food

Tato příručka je určena pedagogům s cílem poskytnout jim praktické rady, jak uvést zásady vyjádřené ve vzdělávacím manifestu a politice Slow Food do praxe.

 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce