Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

XII. ročník „Slavnosti oskoruší“ již v sobotu 6. dubna

autor: Tom Václavík | dne: 03.04.2013

Už 6. dubna 2013 se v Tvarožné Lhotě uskuteční další ročník „Slavnosti oskoruší“, který je věnovaný právě této na Moravě i v Evropě unikátní dřevině a z ní získávaným produktům. 

Slavnosti oskoruší jsou součástí širšího projektu na záchranu a propagaci vzácné dřeviny, jehož součástí se nedávno stalo i vytvoření tzv. "prezidia oskoruší" – člena sítě více než 400 podobných sdružení chránících biodiverzitu i tradiční potravinářské produkty fungujících v rámci Slow Food Nadace pro biodiversitu. 

Slavnost vyvrcholí ve Společenském domě v Tvarožné Lhotě, kde je kromě tradičního koštu oskorušových a ovocných destilátů připravena i bohatá tombola, živá muzika, domácí zabijačka a produkty nejen z oskoruší. Stánky Slow Food konvií samozřejmě nebudou chybět.


 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce