Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Vznikl Slow Food Youth Network Praha

autor: Tom Václavík | dne: 01.05.2013

 Praze nedávno vzniklo sdružení mladých  příznivců Slow Food - Slow Food Youth Network Praha (SFYN).

Sdružení vzniklo za velké podpory již fungujícího convivia Slow Food Prague. Vedení SFYN Prague se chopila Anna Grosmanová, foodbloggerka a studentka České zemědělské univerzity v Praze. 

V sobotu 27.4. se tato začínající skupinka mladých jídlomilců prezentovala na farmářských trzích na Kulaťáku. Zároveň uspořádali pro veřejnost akci, na které si mohli lidé vyzkoušet například svoje znalosti bylinek, svůj hmat a také čich. Mohli sitaké zkusit, zda poznají umělou vanilku od pravé, nebo olivový olej od slunečnicového. 

 

Anna Grosmanová vysvětluje: "Skupinu jsem dala dohromady já za pomoci Blanky Turturro a dalších dvou mladých členů SF Prague (Petr Jiskra a Kristina Šemberová). Společně jsme rozhodili sítě a našli pár nadšenců, mladých lidí, kteří se nebojí vařečky, rýče, nebo práce zadarmo. Já studuji na zemědělce kvalitu potravin, moje kamarádka, v tuto dobu velmi aktivní členka, studuje životné prostředí, Petr studoval gastronomické obory po celé Evropě. Mnoho z nás jsou ale i například z oborů uměleckých. Ve SFYN je potřeba každého, kde něco umí a nebojí se přiložit ruce k dílu. Například někdo musí dělat design, videa, fotky, trička, weby atp. Každý dělá něco."Slow Food Youth Network je mládežnickou složkou mezinárodního hnutí Slow Food. Slow Food je organizace, která podporuje v daných zemích lokální potraviny, drobné a rodinné producenty a původní druhy. "Jsme součástí tohoto hnutí, protože rádi vaříme, máme vztah k našim domácím potravinám a chceme pro to všechno nadchnout co nejvíce mladých lidí. Mládežnická sdružení po celém světě pořádají happeningy a aktivity s gastronomickou tématikou, které mají za cíl zvýšit pozornost společnosti a nasměrovat mladé lidi k lepšímu stravování. Podporujeme, aby mladí lidé studovali potravinářské, zemědělské a enviromentální obory a aby se v nich mohli také realizovat. Chceme, aby byli schopni rozpoznávat kvalitní potraviny a o jídle a jeho původu něco doopravdy věděli," dodává Anna Grosmanová. 


 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce