Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Slow Food slaví Terra Madre Day

autor: Tom Václavík | dne: 21.12.2011

Celosvětové hnutí Slow Food slaví 10. prosince již třetí Terra Madre Day (Den Matky Země).

Tento den se členové platforem Slow Food a Terra Madre společně s producenty, kuchaři, akademiky a mladými lidmi po celém světě spojí a oslaví jídlo z blízka a jejich producenty.

Terra Madre Day 2011 uvidí veřejné debaty, degustace, ochutnávky ve školách, návštěvy farem a další kampaně na podporu dobrého, čistého a férového jídla – třech atributů filosofie Slow Food. V minulém roce proběhlo tento den na 1 150 akcí ve 125 zemích světa. Seznam letošních akcí najdete na internetu.

 

V zemích Evropské unie se řada akcí zaměří na kampaň Slow Food propagující férovější, ekologičtější a demokratičtější Společnost zemědělskou politiku EU. Dokument Vstříc nové společné zemědělské politicepopisuje problémy současného systému zemědělství a nabízí konkrétní možnosti reformy zemědělské politiky EU. Zaměřuje se na dva klíčové prvky: maloprodukci a mladé farmáře.

Platforma Terra Madre spojila síly svých členů, aby podpořila ambiciózní projekt: vybudování tisíce zahrad v afrických školách, vesnicích a městech. Terra Madre zahrady jsou vedeny místními společenstvími, používají udržitelné postupy hospodaření a sází tradiční místní odrůdy zeleniny, ovoce a bylin. Díky velkorysosti dárců po celém světě se podařilo sehnat peníze na vybudování 400 zahrad pro 300 komunit ve 20 afrických zemích. Více informací o kampani Thousand Gardens in Africa najdete zde.

Zdroj: Slow Food, Terra Madre

 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce