Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Terra Madre Salone del Gusto 2018

autor: AM | dne: 18.06.2018

Všechny novinky o největší mezinárodní události věnované jídlu jsou online...od teď!

Program Terra Madre Salone del Gusto (Matka Země - Salon chutí) 2018 je nyní online a bude aktualizován o všechny události tohoto dvanáctého ročníku.

Nejdůležitější mezinárodní událost věnovaná kultuře jídla, která se bude konat v Turínu (Itálie), od 20. do 24. září, s 5.000 delegáty ze 160 zemí, kromě 800 vystavovatelů, 300 Slow Food Presidií a 500 potravinářských komunit sítě Terra Madre, představí mnoho novinek.

Pět rozsáhlých oblastí věnovaných každá jednomu důležitému tématu, ve kterém Slow Food zasahuje aktivitami, kampaněmi a projekty představenými ve světě díky své síti členů a aktivistů. Každé z témat představuje globální problém, který hnutí Slow Food navrhuje řešit pozitivním přístupem založeným na závazku každého. Z tohoto důvodu tematické oblasti nesou název Food for Change (Potravinami ke změně): potravinami ke změně je revoluce, kterou chceme zahájit a představit široké veřejnosti s interaktivními a vzdělávacími cestami, fóry, diskusemi a laboratořemi chutí, a tím každému poskytnout nástroje pro změnu počínaje každodenními volbami. Zde je program tematických oblastí:

Trh, tematické oblasti a fóra se uskuteční v pavilonech veletržního centra Lingotto Fiere, zatímco město Turín a celá oblast Piemont budou protagonisty stovek akcí a aktivit, které budou rozvíjet, s různými představiteli a širokou škálou přístupů, témata, jež jsou středem každodenní činnosti sítě Slow Food a Terra Madre. K dnešnímu dni je to více než 200 aktivit Terra Madre In, událostí organizovaných mimo veletržní centrum Lingotto Fiere, ale které jsou nedílnou součástí oficiálního programu, jenž vidí jako protagonisty aktivity působící v oblasti Piemont, vyzvané prostřednictvím veřejné soutěže, aby navrhly svou iniciativu. Rozhodnutí o vybudování participačního programu je volbou v souladu se záměrem Slow Food, s úmyslem více se otevřít dialogu a konfrontaci, stimulovat úvahy o potravinách, které jíme tak, abychom podpořili změnu stravovacích návyků stále rostoucího počtu osob. 

Aréna Terra Madre, místo setkání a konfrontace ve veletržním centru Lingotto Fiere, věnované zejména třem velkým komunitám v rámci sítě Slow Food a Terra Madre: domorodé, migrující osoby a mládež. S nimi se poprvé společně zamyslíme nad velkými tématy, jež vždy ležely na srdci programu Terra Madre; rozhodující otázky týkající se budoucnosti planety zaujímají jedinečný rozměr, velkou inspiraci i pro ty, kteří nejsou součástí těchto komunit. Aréna je prostor, ve kterém diskuse otevřená veřejnosti převezme kosmopolitní, demokratický a univerzální charakter vlastní síti Terra Madre.

Stejně jako u minulých ročníků nebudou chybět fóra a konference, chuťové dílny a školy vaření, setkání u stolu, oblast zcela vyhrazená B2B, velký prostor pro pouliční kuchyně a řemeslné pivo a mnoho dalších iniciativ rozptýlených po městě, jako jsou divadelní představení a literární četby. I tento rok bude nádherný turínský královský palác Palazzo Reale di Torino hostit ve svém vnitřním nádvoří enotéku, zatímco na přilehlém náměstíčku Piazzetta Reale budou připraveny jídelní vozy.

 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce