Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Slow Food Almanach 2011 barvitě líčí příběhy lidí po celém světě

autor: Tom Václavík | dne: 16.01.2012

Nejnovější vydání ročenky hnutí Slow Food barvitě líčí aktivity lidí zapojených do hnutí „pomalé stravy“ po celém světě.

Almanach přináší bohatou nabídku příběhů, popisujících kým hnutí Slow Food je a co dělá. Popisuje aktivity místních poboček Slow Food a Terra Madre na každém kontinentu, jež brání biologickou rozmanitost, propagují jídlo z blízka, vzdělávají a pomáhají propojovat místní komunity okolo dobrého, čistého a férového jídla.

Jsou to příběhy mužů i žen, mladých i starších lidí, kuchařů a pedagogů, kteří tvoří hnutí Slow Food a  společně naplňují jeho cíle. Almanach vypráví příběhy o nás a zemi, na které žijeme – našem opravdovém bohatství. Nabízí pohled na to, jak obrovská zeměpisná rozmanitost a vzájemné působení lidí a ekosystémů nám umožňují být kreativní a produkovat jídlo dobrým, čistým a spravedlivým způsobem.

Elektronická verze Almanachu umožňuje plně si vychutnat krásné fotografie, přímé odkazy na další informace, foto galerie a videa. Podělte se o tuto četbu s přáteli, kteří mohou mít zájem o hnutí Slow Food. Publikace je dostupná v několika jazycích, odkaz na anglickou verzi zde.

 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce