Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Pokud podporujete rozmanitost, podepište tuto petici

autor: Tom Václavík | dne: 18.10.2013

Rozmanitost osiv je v ohrožení, pokud bude přijato nové nařízení EU o osivech.

Jedná se o návrh evropského zákona, který by zakázal pořizovat osivo a jakákoliv semínka jinak než od semenářských firem. 

Tento zákon nahrává lobby velkosemenářských firem, které však nabízejí pouze zlomek z rozmanitosti odrůd. Navíc jsou tyto modifikované a vyšlechtěné, často přešlechtěné. Takovým zákonem budou lidé pěstovat jen takové jídlo, jaká semínka budou semenáři diktovat. Navíc se ztratí odrůdová rozmanitost, kterou momentálně šíří semenné banky starající se o to, aby bohatost odrůd kulturních rostlin nevymizela. 

Možnost rozhodnout se pro starší nebo pro moderní odrůdu jakékoliv potraviny by měla být svoboda a právo každého Evropana.

Více informací zde, podepsat petici můžete zde

 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce