Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Festival Praha pije víno v červnu

autor: Tom Václavík | dne: 02.05.2014

Dvoudenní setkání středoevropských vinařů, jejichž předkové pěstovali révu a připravovali víno v rámci společné vlasti sjednocené pod žezlem Habsburků, je ojedinělou příležitostí k seznámení s kvalitním autentickým vínem. 

Festival Praha pije víno se bude konat od 6. do 7. června v krásném prostředí barokního Trojského zámku obklopeného rozlehlým parkem a vinicemi.

Pořadatelé festivalu myslí i na rodiny s dětmi - na akci bude k dispozici dětský koutek se zázemím. V případě nepřízně počasí se návštěvníci festivalu nemusí bát, že jejich zážitek s degustace může být nepříjemně ovlivněn, stánky s vínem se nacházejí v rozlehlých sklepních prostorách Trojského zámku.

Název festivalu není náhodný - Praha bývala v minulosti obklopena stovkami vinic, z nichž sice do dnešních dnů přetrvalo jen několik, přesto česká metropole stále zůstává vinařským městem.

Akce se zúčastní přes 50 vinařů z celé střední Evropy - Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Slovinsko), severní Itálie a Francie. Festivalu se zúčastní mimo jiné. Isabela Legeron (Master of Wine).

Více informací naleznete na www.praguedrinkswine.cz. Vstupenky v předprodeji za 550 Kč/den, dvoudenní 950 Kč.

 

Aktuality

Fotky z akcí

Mezinárodní akce